Artykuł sponsorowany

Po czym poznać, że torebka wykonana jest z naturalnej skóry?

Po czym poznać, że torebka wykonana jest z naturalnej skóry?

W dzisiejszych czasach coraz trudniej odróżnić naturalne materiały od syntetycznych. Torebki wykonane z prawdziwej skóry są nie tylko stylowe, ale także trwałe i funkcjonalne. Jak więc rozpoznać, czy nasza torebka jest faktycznie ze skóry? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym zadaniu.

Jak sprawdzić zapach torebki?

Pierwszym i najbardziej oczywistym sposobem na sprawdzenie autentyczności skóry jest jej zapach. Naturalna skóra ma charakterystyczny, nieco słodkawy zapach, który nie da się podrobić. Jeśli Twoja torebka pachnie jak plastik lub guma, prawdopodobnie jest wykonana z materiału syntetycznego. Warto jednak pamiętać, że niektóre nowoczesne metody garbowania mogą wpłynąć na zapach skóry, dlatego warto sprawdzić także inne cechy.

Kolejnym krokiem w rozpoznawaniu naturalnej skóry jest przyjrzenie się jej strukturze. Skóra naturalna posiada nieregularny wzór, który jest unikalny dla każdego fragmentu. W przypadku materiałów sztucznych wzór będzie bardziej jednolity i powtarzalny. Jeśli masz wątpliwości, odwiedź sklep z torebkami skórzanymi i porównaj swój egzemplarz z tymi dostępnymi na miejscu.

Jakie są oznaczenia na metce?

Metka torebki może dostarczyć wiele informacji na temat jej pochodzenia i materiałów użytych do produkcji. W przypadku torebek ze skóry naturalnej, często znajdziemy na niej oznaczenia takie jak "genuine leather", "full grain" czy "top grain". Jeśli na metce widnieje oznaczenie "PU" lub "PVC", oznacza to, że mamy do czynienia z materiałem syntetycznym. Warto jednak pamiętać, że niektórzy producenci mogą nie umieszczać informacji o składzie materiałowym na metce.

Ostatnim aspektem, który warto sprawdzić, jest elastyczność i miękkość torebki. Skóra naturalna jest miękka i elastyczna, dobrze dopasowująca się do kształtu przedmiotów w środku. Materiały syntetyczne są zwykle sztywniejsze i mniej elastyczne. Jeśli Twoja torebka wykazuje dużą elastyczność i miękkość, istnieje duża szansa, że jest wykonana z prawdziwej skóry.