Artykuł sponsorowany

Na jakiej podstawie dobiera się kule?

Na jakiej podstawie dobiera się kule?

Wybór odpowiednich kul to kluczowy element procesu rehabilitacji i poprawy jakości życia osób z ograniczoną mobilnością. Nieodpowiednio dobrana para kul może prowadzić do bólu, dyskomfortu i dalszych problemów zdrowotnych. Właściwe dopasowanie kul do potrzeb i możliwości użytkownika jest więc niezwykle istotne.

Jakie są rodzaje kul?

Istnieje wiele rodzajów kul, które różnią się między sobą pod względem konstrukcji, materiałów użytych do produkcji oraz przeznaczenia. Tradycyjne kule łokciowe to najbardziej rozpowszechniony typ, który charakteryzuje się oparciem pod przedramię i uchwytem dla dłoni. Kule pachowe wyposażone są w poduszkę pod pachą, która zapewnia dodatkowe wsparcie. W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają również kule innowacyjne, takie jak kule na kołach czy kule z platformą pod przedramię.

Aby prawidłowo dobrać wysokość kul, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, ważne jest, aby osoba korzystająca z kul stała prosto, a jej ręce były swobodnie opuszczone wzdłuż ciała. Następnie należy zmierzyć odległość między nadgarstkiem a podłogą, która będzie wyznaczać odpowiednią wysokość uchwytu. W przypadku kul pachowych, odległość między poduszką a podłogą powinna wynosić około 5 cm. Warto zwrócić uwagę na to, czy kule są wyposażone w regulację wysokości, co pozwala na precyzyjne dostosowanie do potrzeb użytkownika.

Gdzie można kupić kule?

Kule można nabyć w różnych miejscach, takich jak apteki, sklepy medyczne czy specjalistyczne salony ortopedyczne. Przykładem takiego miejsca jest sklep medyczny w Ostrowie Wielkopolskim, który oferuje szeroką gamę produktów rehabilitacyjnych i ortopedycznych. Ważne jest jednak, aby przed zakupem skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, który pomoże dobrać odpowiedni rodzaj kul oraz udzieli wskazówek dotyczących prawidłowego ich użytkowania. Ceny kul zależą od ich rodzaju, materiałów użytych do produkcji oraz dodatkowych funkcji, takich jak regulacja wysokości czy obecność kołek antypoślizgowych.