Artykuł sponsorowany

Kiedy warto zdecydować się na licówki?

Kiedy warto zdecydować się na licówki?

Licówki to coraz bardziej popularne rozwiązanie w dziedzinie stomatologii estetycznej, pozwalające na poprawę wyglądu zębów. Wiele osób zastanawia się, kiedy warto zdecydować się na ten zabieg i jakie są jego zalety. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania, przybliżając temat licówek oraz sytuacji, w których warto rozważyć ich założenie.

Przeczytaj również: Co warto wiedzieć o licówkach porcelanowych?

W jakich przypadkach licówki są najlepszym rozwiązaniem?

Licówki są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają przebarwienia zębów, nierówności czy uszkodzenia szkliwa. Dzięki nim można szybko i skutecznie poprawić wygląd swojego uśmiechu, bez konieczności przeprowadzania bardziej inwazyjnych zabiegów stomatologicznych. Licówki świetnie sprawdzają się również w przypadku osób z nieestetycznymi diastemami między zębami czy krzywymi zgryzem. Warto zwrócić uwagę na to, że licówki nie są jednak odpowiednie dla każdego pacjenta – decyzję o ich założeniu należy podjąć po konsultacji ze specjalistą.

Zakładanie licówek to proces wymagający precyzyjnego przygotowania oraz doświadczenia ze strony lekarza stomatologa. Warto wspomnieć, że w Polsce istnieją liczne gabinety stomatologiczne oferujące ten zabieg, na przykład licówki w Lesznowoli. Na początek przeprowadzana jest konsultacja, podczas której lekarz ocenia stan zębów pacjenta oraz omawia oczekiwania co do efektu końcowego. Następnie zęby są odpowiednio opracowywane, a na ich powierzchnię nakładane są cienkie płatki porcelany lub kompozytu, czyli właśnie licówki.

Czy licówki są trwałe i bezpieczne?

Licówki to rozwiązanie zarówno trwałe, jak i bezpieczne dla pacjentów. Oczywiście, ich żywotność zależy od materiału, z którego zostały wykonane – porcelanowe licówki mogą służyć nawet 10–15 lat, podczas gdy kompozytowe nieco krócej. Ważne jest jednak regularne kontrolowanie stanu licówek oraz dbanie o ich higienę, tak samo jak w przypadku naturalnych zębów. Warto również pamiętać, że licówki nie są odpowiednie dla osób z silnym bruksizmem czy zaawansowanymi problemami periodontologicznymi – w takich przypadkach należy skonsultować się ze specjalistą w celu znalezienia innego rozwiązania.