Artykuł sponsorowany

Kiedy warto zdecydować się na licówki?

Kiedy warto zdecydować się na licówki?

Licówki to coraz bardziej popularne rozwiązanie w dziedzinie stomatologii estetycznej, które pozwala na szybkie i efektywne poprawienie wyglądu naszego uśmiechu. Wiele osób zastanawia się, kiedy warto zdecydować się na ten zabieg i jakie są jego zalety. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania, by pomóc w podjęciu właściwej decyzji.

Przeczytaj również: Przebarwienia na zębach - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Jakie są wskazania do wykonania licówek?

Licówki są szczególnie polecane osobom, które mają problem z przebarwieniami zębów, nierównościami czy małymi ubytkami. Dzięki nim można szybko i trwale zamaskować wszelkie niedoskonałości, a tym samym poprawić estetykę uśmiechu. Licówki mogą być również stosowane jako alternatywa dla ortodoncji w przypadku nieznacznych nieprawidłowości zgryzu. Warto jednak pamiętać, że decyzję o wykonaniu licówek powinien podjąć wykwalifikowany stomatolog, który oceni stan naszych zębów i doradzi najlepsze rozwiązanie.

Licówki nie są rozwiązaniem uniwersalnym i nie każdy pacjent będzie mógł z nich skorzystać. Przeciwwskazaniami do ich wykonania są m.in. silne przebarwienia zębów, które nie mogą być zamaskowane cienkimi płatkami porcelany, czy też zaawansowane ubytki, które wymagają innego rodzaju leczenia. Warto skonsultować się ze specjalistą, np. stomatologiem w Kielcach, który oceni naszą sytuację i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie. Ponadto, licówki nie są polecane osobom z nawykiem zgrzytania zębami czy też silnym zgryzem, gdyż może to prowadzić do ich uszkodzenia.

Jakie są zalety licówek?

Licówki mają wiele zalet, które przyciągają pacjentów. Przede wszystkim są to efekty estetyczne - licówki poprawiają wygląd uśmiechu, nadając zębom jednolity kształt i kolor. Poza tym, zabieg nakładania licówek jest stosunkowo mało inwazyjny i nie wymaga dużych ingerencji w strukturę zęba. Licówki są również trwałe - wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak porcelana, mogą służyć nawet kilkanaście lat. Warto jednak pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych u stomatologa oraz dbaniu o higienę jamy ustnej, by cieszyć się pięknym uśmiechem przez długi czas.