Artykuł sponsorowany

Jakie składniki aktywne wykorzystuje się podczas zabiegów oczyszczania twarzy?

Jakie składniki aktywne wykorzystuje się podczas zabiegów oczyszczania twarzy?

Oczyszczanie twarzy to popularny zabieg kosmetyczny, który ma na celu usunięcie zanieczyszczeń, martwych komórek naskórka oraz poprawę kondycji skóry. W trakcie tego procesu stosuje się różnorodne składniki aktywne, które działają na różnych płaszczyznach i przynoszą konkretne korzyści dla skóry. W artykule przedstawiamy trzy główne grupy składników aktywnych wykorzystywanych w zabiegach oczyszczających twarz.

Kwasowe peelingi chemiczne

Kwasowe peelingi chemiczne to jedna z najbardziej popularnych metod oczyszczania twarzy składnikami aktywnymi na Białołęce. Stosuje się je głównie w celu złuszczania naskórka, co prowadzi do usunięcia martwych komórek i odblokowania porów. Kwas salicylowy, kwas glikolowy, kwas mlekowy czy kwas mandelowy to tylko niektóre z kwasów stosowanych w tego typu zabiegach. Działają one na różnych poziomach skóry, a ich stężenie dobierane jest indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta. Peelingi chemiczne mogą także pomóc w walce z trądzikiem, przebarwieniami czy zmarszczkami.

Enzymatyczne peelingi

Enzymatyczne peelingi to kolejna grupa składników aktywnych stosowanych w zabiegach oczyszczających twarz. Wykorzystują one enzymy pochodzenia roślinnego lub bakteryjnego, które rozkładają białka i lipidy, prowadząc do złuszczania martwych komórek naskórka. Papaina (enzym z papai) czy bromelina (enzym z ananasa) to przykłady enzymów stosowanych w tego typu zabiegach. Enzymatyczne peelingi są delikatniejsze niż kwasowe, dlatego polecane są osobom z wrażliwą skórą, które nie tolerują silniejszych substancji chemicznych.

Antybakteryjne i nawilżające substancje

Oprócz złuszczania naskórka ważnym elementem zabiegów oczyszczających twarz jest walka z bakteriami oraz nawilżanie skóry. W tym celu wykorzystuje się różne substancje antybakteryjne, takie jak np. olejek z drzewa herbacianego, który działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Stosuje się również substancje nawilżające, takie jak kwas hialuronowy czy gliceryna, które pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Dzięki temu zabiegi oczyszczające twarz przynoszą efekty zarówno w walce z trądzikiem, jak i w poprawie ogólnej kondycji skóry.