Artykuł sponsorowany

Jakie są najpopularniejsze ślubne dekoracje florystyczne?

Jakie są najpopularniejsze ślubne dekoracje florystyczne?

Zakochani, którzy planują swój wielki dzień, z pewnością zastanawiają się, jakie dekoracje florystyczne będą najbardziej odpowiednie dla ich ślubu. W Polsce istnieje wiele tradycyjnych i nowoczesnych trendów w dziedzinie florystyki ślubnej, które warto poznać. W tym artykule przedstawimy trzy najpopularniejsze kategorie dekoracji florystycznych na polskich weselach, które z pewnością zachwycą zarówno Młodą Parę, jak i gości.

Jakie są bieżące trendy w ślubnych dekoracjach florystycznych?

Bukiet ślubny to nieodłączny element stroju Panny Młodej, który odgrywa ważną rolę podczas ceremonii zaślubin. W Polsce najpopularniejsze są bukiety okrągłe, zwane też kulistymi, które składają się z różnych gatunków kwiatów. Róże, piwonie, eustoma czy frezje to tylko niektóre z kwiatów często wybieranych przez przyszłe Panny Młode. Butonierka natomiast to mała kompozycja kwiatowa przypinana do marynarki Pana Młodego oraz świadków. Zazwyczaj jest ona utrzymana w tej samej kolorystyce co bukiet ślubny i wykonana z tych samych kwiatów.

Istnieje wiele tradycji związanych z dekoracjami florystycznymi ślubnymi w Ostrowie Wielkopolskim w kościele oraz sali weselnej. W kościele najczęściej spotykane są dekoracje ołtarza, ławek oraz wejścia do świątyni. Wykorzystuje się tu zarówno kwiaty cięte, jak i rośliny doniczkowe, które następnie można przenieść na salę weselną. Dekoracje sali weselnej obejmują przede wszystkim stoły gości, stół Młodej Pary oraz miejsca przy wejściu do sali. Popularne są tutaj kompozycje kwiatowe na podwyższeniach, girlandy czy nawet zawieszane w przestrzeni nad stołami.

Kwiaty mogą być również wykorzystane jako dodatek do stylizacji Panny Młodej i jej druhen. Coraz częściej spotykane są korony kwiatowe, które zdobią głowy druhen oraz Panny Młodej, zwłaszcza podczas ślubów plenerowych czy rustykalnych. Dodatkowo, kwiaty mogą być również wykorzystane jako element dekoracyjny na stole z tortem czy na samym torcie ślubnym. Warto pamiętać, że kluczowym aspektem przy wyborze dekoracji florystycznych jest spójność z ogólnym motywem i kolorystyką ślubu, co pozwoli stworzyć harmonijną i wyjątkową atmosferę tego wyjątkowego dnia.