Artykuł sponsorowany

Jak przebiega endermologia?

Jak przebiega endermologia?

Endermologia to innowacyjna metoda walki z cellulitem, która zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Wykorzystuje ona specjalistyczne urządzenie do masażu podciśnieniowego, które pobudza krążenie krwi i limfy, a także stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. W rezultacie skóra staje się jędrniejsza, a cellulit mniej widoczny. W niniejszym artykule dowiesz się, jak przebiega zabieg endermologii, kiedy warto się na niego zdecydować oraz jakie są jego zalety.

Przebieg zabiegu endermologii

Zabieg endermologii rozpoczyna się od konsultacji z terapeutą, który ocenia stan skóry pacjenta i dobiera odpowiedni program leczenia. Następnie klient zakłada na ciało specjalne, jednorazowe rajstopy, które mają na celu ochronę skóry przed bezpośrednim kontaktem z urządzeniem. Terapeuta przystępuje do masażu za pomocą głowicy LPG, która przesuwa się po powierzchni skóry, jednocześnie wykonując ruchy ssąco-rozciągające.

Czas trwania zabiegu oraz częstotliwość sesji

Zabieg endermologii trwa zwykle od 30 do 45 minut, w zależności od obszaru ciała poddanego terapii. Zaleca się przeprowadzenie serii 10–15 zabiegów, które odbywają się 2–3 razy w tygodniu. Po zakończeniu serii ważne jest kontynuowanie regularnych wizyt przypominających, aby utrzymać efekty terapii.

Wskazania do przeprowadzenia endermologii

Endermologia jest szczególnie polecana osobom zmagającym się z cellulitem oraz tym, które pragną poprawić jędrność skóry po odchudzaniu czy ciąży. Innymi wskazaniami do wykonania zabiegu są obrzęki limfatyczne, blizny czy problemy z krążeniem. Ponadto, endermologia w Oleśnicy może być stosowana jako metoda relaksacyjna oraz wspomagająca regenerację mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym.

Korzyści płynące z endermologii

Główną zaletą endermologii jest redukcja cellulitu oraz poprawa jędrności i elastyczności skóry. Zabieg wspomaga również usuwanie toksyn z organizmu oraz przyspiesza procesy regeneracyjne. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta, a sylwetka nabiera smuklejszego wyglądu. Endermologia może również przyczynić się do zmniejszenia obwodów ciała, co jest szczególnie istotne dla osób pragnących pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania do zabiegu

Endermologia jest zabiegiem bezpiecznym, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Należy do nich między innymi ciąża, choroby nowotworowe, zakrzepica żylna oraz stany zapalne skóry. Przed przystąpieniem do terapii endermologią warto skonsultować się z lekarzem, który oceni, czy zabieg jest odpowiedni dla danej osoby.