Artykuł sponsorowany

Gdzie w Krakowie na kawę i ciastko?

Gdzie w Krakowie na kawę i ciastko?

Kraków to miasto pełne urokliwych kawiarni, które zachwycają nie tylko smakiem swoich wyrobów, ale także atmosferą. Wśród nich znajdują się miejsca, które warto odwiedzić, aby spróbować najlepszych słodkości i kaw. Oto trzy propozycje, gdzie warto się wybrać na kawę i ciastko w Krakowie.

Wyjątkowa cukiernia w Krakowie – Cukiernia Sowa

Cukiernia Sowa to jedna z najbardziej znanych i cenionych cukierni w Polsce, a jej krakowska filia to prawdziwa gratka dla miłośników słodkości. Oferuje szeroki wybór ciast, tortów oraz pralin, które zachwycają smakiem i wyglądem. Wśród propozycji znajdziemy zarówno tradycyjne polskie wypieki, jak i te inspirowane kuchnią francuską czy włoską. Cukiernia Sowa to także idealne miejsce na spotkanie z przyjaciółmi przy filiżance aromatycznej kawy.

Cafe Breizh RID – francuskie smaki w sercu Krakowa

Cafe Breizh RID to najlepsza cukiernia w Krakowie, która przeniesie nas wprost do serca Bretanii. W menu znajdziemy przede wszystkim pyszne naleśniki bretońskie oraz galettes – placki z mąki gryczanej, które można zamówić z różnorodnymi dodatkami. Oprócz tego warto spróbować francuskich deserów, takich jak tarta cytrynowa czy eclair. W Cafe Breizh RID nie zabraknie także wyśmienitej kawy, a miłośnicy herbaty będą mogli wybierać spośród wielu aromatycznych mieszadeł.

Cukiernia Starowicz – tradycja i nowoczesność

Cukiernia Starowicz to kolejne miejsce na kulinarnej mapie Krakowa, które warto odwiedzić. Znajduje się ona w samym sercu miasta, a swoją ofertą przyciąga zarówno turystów, jak i mieszkańców. W cukierni Starowicz znajdziemy bogaty wybór ciast i deserów, które łączą tradycję z nowoczesnością. Warto spróbować ich znakomitego sernika, który zdobył już liczne nagrody. Oprócz tego w cukierni Starowicz serwuje się również pyszną kawę oraz herbatę, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Warto również zwrócić uwagę na sezonowe propozycje, które często pojawiają się w menu tych cukierni. Dzięki temu można odkrywać nowe smaki i cieszyć się różnorodnością słodkości.