Artykuł sponsorowany

Dentysta - ceny za usługi w 2024 roku

Dentysta - ceny za usługi w 2024 roku

Ceny usług stomatologicznych w Polsce od lat budzą emocje i dyskusje. W 2024 roku podobnie jak w poprzednich latach, ceny za usługi dentystyczne nadal różnią się w zależności od regionu, rodzaju zabiegu czy renomy gabinetu. Warto jednak przyjrzeć się średnim kosztom poszczególnych usług, aby mieć pewność, że nie przepłacamy za wizytę u dentysty.

Przeczytaj również: Czy leczenie kanałowe jest bolesne? Porady dla osób obawiających się zabiegu

Koszty leczenia próchnicy

Leczenie próchnicy to jedna z najczęstszych przyczyn wizyt u dentysty. W 2024 roku średnia cena za plombowanie zęba w Polsce wynosi około 150 zł. W przypadku bardziej zaawansowanej próchnicy, wymagającej leczenia kanałowego, koszt zabiegu może wzrosnąć nawet do 500 zł. Ceny te mogą być wyższe w przypadku gabinetów stomatologicznych o wysokiej renomie lub w dużych miastach.

Przeczytaj również: Jakie są rodzaje implantów zębów?

Wybielanie zębów – czy warto inwestować w piękny uśmiech

Wybielanie zębów to zabieg coraz częściej wykonywany przez Polaków, którzy pragną poprawić estetykę swojego uśmiechu. W 2024 roku średni koszt profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym wynosi około 1000 zł. Cena ta może jednak znacznie wzrosnąć w przypadku wybrania metody wybielania laserowego, która może kosztować nawet 2000 zł. Warto zwrócić uwagę na promocje i pakiety oferowane przez gabinety, które mogą obniżyć koszt zabiegu. Jeśli chodzi o te i inne usługi, jakie oferuje renomowany dentysta, Mszczonów i okolice to rejon działania specjalistów takich jak SupraDent.

Przeczytaj również: Jak przygotować się do implantacji all on 6?

Protetyka – rozwiązanie dla osób z brakami zębowymi

Protetyka to dziedzina stomatologii zajmująca się odbudową braków zębowych za pomocą protez, koron czy mostów. W 2024 roku średnia cena za wykonanie korony porcelanowej na metalu wynosi około 1000 zł, natomiast korona pełnoceramiczna może kosztować nawet 2000 zł. W przypadku protez szkieletowych, ich cena zaczyna się od około 1500 zł, natomiast protezy akrylowe są tańsze i można je nabyć już za około 800 zł. Ceny te mogą różnić się w zależności od materiałów użytych do wykonania protez oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Niektórzy pacjenci decydują się na wyjazd za granicę w poszukiwaniu tańszego leczenia stomatologicznego. Ważne jest jednak, aby dokładnie sprawdzić kwalifikacje i doświadczenie lekarza, zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie.