Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o licówkach porcelanowych?

Co warto wiedzieć o licówkach porcelanowych?

Licówki porcelanowe to coraz bardziej popularne rozwiązanie w dziedzinie stomatologii estetycznej, które pozwala na szybkie i trwałe poprawienie wyglądu zębów. Dzięki nim można skorygować kształt, kolor czy ustawienie zębów, a efekt końcowy wygląda naturalnie i estetycznie. Warto jednak poznać kilka istotnych informacji na temat licówek porcelanowych, zanim zdecydujemy się na ten zabieg.

Przeczytaj również: Kiedy warto zdecydować się na licówki?

Kiedy warto zastosować licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poprawić wygląd swojego uśmiechu, ale nie mają poważnych problemów z uzębieniem. Najczęściej stosuje się je w przypadku przebarwień zębów, niewielkich ubytków czy nieestetycznych szczelin między zębami. Licówki mogą być również pomocne w przypadku lekkiego krzywego zgryzu czy nieprawidłowego kształtu zębów. Jeśli jednak pacjent ma poważniejsze problemy ze zdrowiem jamy ustnej, takie jak próchnica czy choroby dziąseł, licówki porcelanowe w Lublinie mogą nie być odpowiednim rozwiązaniem.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg aplikacji licówek porcelanowych odbywa się w kilku etapach. Najpierw stomatolog przeprowadza konsultację z pacjentem, aby ocenić stan jego uzębienia i omówić oczekiwane efekty. Następnie zęby są delikatnie szlifowane, aby przygotować je na nałożenie licówek. Po wykonaniu precyzyjnych odcisków zębów, technik dentystyczny tworzy licówki na podstawie otrzymanego wzoru. Na kolejnej wizycie stomatolog sprawdza dopasowanie licówek i jeśli wszystko jest w porządku, przykleja je do zębów specjalnym klejem. Cały proces trwa zwykle kilka wizyt.

Czy licówki porcelanowe są trwałe?

Licówki porcelanowe są uważane za jedno z najtrwalszych rozwiązań w stomatologii estetycznej. Ich żywotność wynosi zazwyczaj od 10 do 15 lat, a nawet dłużej, jeśli pacjent dba o higienę jamy ustnej i unika szkodliwych dla zębów nawyków, takich jak palenie czy nadmierne spożywanie kwasów. Porcelana jest materiałem odpornym na przebarwienia, dlatego licówki nie zmieniają koloru pod wpływem spożywanych pokarmów czy napojów. Warto jednak pamiętać, że licówki mogą ulec uszkodzeniu w wyniku urazu czy nadmiernego obciążenia, dlatego należy unikać szkodliwych dla zębów zachowań, takich jak zaciskanie czy zgrzytanie zębami.