Artykuł sponsorowany

Bezinwazyjne zabiegi na ciało, które warto wykonać podczas odchudzania

Bezinwazyjne zabiegi na ciało, które warto wykonać podczas odchudzania

Odchudzanie to nie tylko dieta i ćwiczenia, ale także zabiegi, które pomogą w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Bezinwazyjne metody modelowania ciała zyskują coraz większą popularność, ponieważ są skuteczne, bezpieczne i nie wymagają rekonwalescencji. Warto zatem poznać najpopularniejsze z nich, które mogą wspomóc nas w procesie odchudzania.

Przeczytaj również: Dlaczego odchudzanie to długotrwały proces?

Kriolipoliza – zimno, które redukuje tłuszcz

Kriolipoliza to nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom, które mają lokalne otyłości, czyli nagromadzenie tłuszczu w określonych partiach ciała. Podczas zabiegu stosuje się specjalną głowicę, która schładza tkankę tłuszczową do temperatury -10°C. W wyniku tego procesu komórki tłuszczowe ulegają kryształowaniu i zostają usunięte z organizmu przez układ limfatyczny. Kriolipoliza, wykonywana np. w salonie kosmetycznym w Łukowie pozwala na trwałe usunięcie nawet 30% tkanki tłuszczowej w obrębie jednej partii ciała.

Fale radiowe – ujędrnienie skóry i walka z cellulitem

Fale radiowe to kolejna bezinwazyjna metoda, która może wspomóc proces odchudzania. Zabieg ten polega na wykorzystaniu energii fal radiowych, które przenikają w głąb skóry i pobudzają produkcję kolagenu oraz elastyny. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna, napięta i elastyczna. Fale radiowe są także skuteczne w walce z cellulitem, ponieważ poprawiają mikrokrążenie i ułatwiają usuwanie toksyn z organizmu. Warto zastosować ten zabieg szczególnie w przypadku osób, które podczas odchudzania zauważają utratę jędrności skóry.

Kawitacja ultradźwiękowa – rozpuszczenie tłuszczu i redukcja cellulitu

Kawitacja ultradźwiękowa to metoda, która łączy w sobie zalety fal radiowych i kriolipolizy. Zabieg ten polega na wykorzystaniu ultradźwięków o niskiej częstotliwości, które powodują powstawanie mikropęcherzyków gazu w tkance tłuszczowej. W wyniku tego procesu komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi, a tłuszcz zostaje usunięty z organizmu przez układ limfatyczny. Kawitacja ultradźwiękowa pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej oraz cellulitu, a także poprawia jędrność i elastyczność skóry.

Wybierając bezinwazyjne zabiegi na ciało, warto zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby i oczekiwania. Warto również skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, który pomoże dobrać odpowiednią metodę i opracować plan zabiegów. Pamiętajmy jednak, że żadna z tych metod nie zastąpi zdrowej diety i aktywności fizycznej, które są kluczowe dla utrzymania szczupłej sylwetki.