Artykuł sponsorowany

Z czego powinny być wykonane kabiny prysznicowe?

Z czego powinny być wykonane kabiny prysznicowe?

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej to istotne zadanie podczas aranżacji łazienki. Dobrej jakości kabina gwarantuje komfort podczas codziennego korzystania z prysznica, a także wpływa na estetykę pomieszczenia. Warto zatem poznać materiały, z których są wykonane kabiny prysznicowe, aby dokonać świadomego wyboru.

Materiały konstrukcyjne

Podstawowym materiałem, z którego wykonane są kabiny prysznicowe w Gdyni, jest aluminium. Stosowane jest ono zarówno w przypadku kabin prostokątnych, jak i kwadratowych czy półokrągłych. Aluminium cechuje się lekkością, wytrzymałością oraz odpornością na korozję, co sprawia, że jest idealnym materiałem do stosowania w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka. W ofercie producentów można również znaleźć kabiny ze stali nierdzewnej lub mosiądzu chromowanego. Te materiały są nieco droższe od aluminium, ale również bardziej trwałe i eleganckie.

Materiały ścianek

Ścianki kabin prysznicowych wykonane są najczęściej ze szkła hartowanego lub akrylu. Szkło hartowane to materiał o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i termicznej, dzięki czemu jest bezpieczne w użytkowaniu. Szkło może być przezroczyste, mleczne lub z różnymi wzorami, co pozwala na dopasowanie do stylu łazienki. Akryl natomiast to lekki i elastyczny materiał, który dobrze sprawdza się w przypadku kabin z zakrzywionymi ściankami. Jest również łatwy w czyszczeniu i pielęgnacji, jednak nieco mniej trwały od szkła hartowanego.

Systemy drzwi

W przypadku kabin prysznicowych można wybierać między różnymi systemami drzwi. Najpopularniejsze są drzwi przesuwne, które oszczędzają miejsce w łazience i są łatwe w obsłudze. Drzwi składane to kolejna opcja, która pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Warto również zwrócić uwagę na systemy drzwi uchylno-przesuwnych oraz obrotowych – te rozwiązania łączą zalety obu wcześniej wymienionych systemów. Wybór odpowiedniego systemu drzwi zależy od indywidualnych potrzeb oraz wielkości i układu łazienki.