Artykuł sponsorowany

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to coraz bardziej popularna metoda poprawy wyglądu skóry, która pozwala na niwelowanie wielu problemów estetycznych. W odróżnieniu od innych zabiegów, takich jak peelingi czy mikrodermabrazja, mezoterapia igłowa nie uszkadza naskórka, dzięki czemu jest mniej inwazyjna. Warto wiedzieć, na czym dokładnie polega ten zabieg, jakie są jego zalety i wskazania, a także jak przebiega proces rekonwalescencji.

Zasada działania mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu do skóry specjalnych substancji aktywnych za pomocą cienkich igieł. Dzięki temu możliwe jest dostarczenie składników odżywczych bezpośrednio do miejsca ich działania, co sprawia, że efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Substancje te mogą zawierać witaminy, minerały, aminokwasy czy kwas hialuronowy, które mają za zadanie stymulować procesy regeneracyjne skóry oraz pobudzać produkcję kolagenu i elastyny. Jeśli chodzi o profesjonalny zabieg, jakim jest mezoterapia igłowa, Bydgoszcz i okolice to rejon, w którym skorzystamy z usług fachowców takich jak np. Przybylak.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Mezoterapia igłowa jest polecana osobom, które chcą poprawić wygląd swojej skóry, zredukować zmarszczki, ujędrnić ciało czy zlikwidować przebarwienia. Zabieg może być stosowany również w celu poprawy kondycji włosów i przeciwdziałania ich wypadaniu. Mezoterapia igłowa sprawdzi się także jako terapia przeciwtrądzikowa, gdyż wprowadzone substancje działają przeciwzapalnie i przyspieszają gojenie zmian skórnych. Zabieg ten jest odpowiedni dla osób w różnym wieku, zarówno dla młodszych, które chcą zapobiec procesom starzenia się skóry, jak i dla starszych, które pragną zregenerować już istniejące zmarszczki.

Przebieg zabiegu i rekonwalescencja

Przed przystąpieniem do zabiegu mezoterapii igłowej, specjalista dokładnie ocenia stan skóry pacjenta oraz dobiera odpowiednie substancje aktywne. Następnie skóra jest oczyszczana i znieczulana kremem znieczulającym. Podczas zabiegu igły wprowadzane są w różnych głębokościach skóry, w zależności od potrzeb i rodzaju problemu. Po zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, zaczerwienienie czy obrzęk, które jednak szybko ustępują.