Artykuł sponsorowany

Na czym polega bonding?

Na czym polega bonding?

Bonding to nowoczesna metoda leczenia w stomatologii, która zdobywa coraz większą popularność wśród pacjentów i lekarzy stomatologów. W mieście Oława również można skorzystać z tej innowacyjnej techniki, która pozwala na estetyczne i trwałe odbudowywanie uszkodzonych zębów. W poniższym artykule dowiesz się więcej o tym, na czym polega bonding, jakie są jego zalety oraz jak przebiega zabieg.

Przeczytaj również: Czy leczenie kanałowe jest bolesne? Porady dla osób obawiających się zabiegu

Co to jest bonding?

Bonding w Oławie to metoda stomatologiczna polegająca na odbudowie zęba za pomocą specjalnych materiałów kompozytowych, które doskonale imitują wygląd i strukturę naturalnej tkanki zęba. Technika ta pozwala na rekonstrukcję uszkodzonych zębów, zamknięcie diastemy (czyli przerwy między zębami), czy też poprawienie kształtu i koloru zębów. Bonding jest szczególnie polecany dla osób, które chcą poprawić estetykę swojego uśmiechu w sposób nieinwazyjny i bezboleśnie.

Przeczytaj również: Jak często powinno się odwiedzać stomatologa?

Zalety bondingu

Bonding ma wiele zalet, które przyciągają pacjentów do gabinetów stomatologicznych w Oławie. Przede wszystkim jest to metoda małoinwazyjna, co oznacza, że nie wymaga ingerencji w zdrową strukturę zęba, a więc nie powoduje bólu ani dyskomfortu podczas zabiegu. Ponadto bonding daje bardzo naturalne efekty, gdyż materiały kompozytowe używane do odbudowy zębów są elastyczne i łatwo dopasowują się do kształtu oraz koloru sąsiednich zębów. Bonding jest również trwałą metodą leczenia, a efekty utrzymują się nawet przez kilkanaście lat. Wreszcie, bonding jest stosunkowo szybkim zabiegiem – często można go wykonać w ciągu jednej wizyty u stomatologa.

Przeczytaj również: Jak uratować zęby przed leczeniem kanałowym?

Przebieg zabiegu bondingu

Zabieg bondingu zaczyna się od dokładnego oczyszczenia i przygotowania zęba do nałożenia materiału kompozytowego. Następnie stomatolog stosuje specjalny żel, który ma na celu otworzyć pory szkliwa i umożliwić lepsze przyleganie kompozytu. Po nałożeniu żelu, ząb jest dokładnie spłukiwany i suszony. Kolejnym krokiem jest aplikacja materiału kompozytowego na ząb, który jest modelowany przez stomatologa tak, aby jak najlepiej odtworzyć jego naturalny kształt i kolor. Na koniec materiał kompozytowy jest utwardzany za pomocą specjalnej lampy polimeryzacyjnej, a ząb zostaje wypolerowany, aby uzyskać gładką powierzchnię.