Artykuł sponsorowany

Jakie są zabiegi na usuwanie podwójnego podbródka?

Jakie są zabiegi na usuwanie podwójnego podbródka?

Podwójny podbródek to problem, z którym zmaga się wiele osób, niezależnie od wieku czy płci. Na szczęście istnieje kilka skutecznych zabiegów, które pomagają pozbyć się tego nieestetycznego defektu. Warto poznać te metody, aby móc wybrać tę najlepszą dla siebie.

Przeczytaj również: Jak przebiega zabieg liposukcji?

Jak można pozbyć się podwójnego podbródka? Przegląd metod

Lipoliza iniekcyjna to jedna z najpopularniejszych metod usuwania podwójnego podbródka. Polega na wstrzyknięciu specjalnej substancji, fosfatydylocholiny, która rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zabieg jest mało inwazyjny, a efekty są widoczne już po kilku tygodniach. Dodatkowo, lipoliza iniekcyjna nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji ani znieczulenia ogólnego, co sprawia, że jest to doskonała opcja dla osób ceniących sobie szybkość i dyskrecję.

Przeczytaj również: Na czym polega i jakie efekty daje fala RF?

Kriolipoliza to kolejny sposób na pozbycie się podbródka. Zabieg polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych w temperaturze około -10 stopni Celsjusza, co prowadzi do ich zniszczenia. Następnie organizm naturalnie usuwa martwe komórki przez układ limfatyczny. Kriolipoliza jest bezpieczna i nieinwazyjna, a efekty tej metody usuwania podwójnego podbródka w Białymstoku są widoczne po kilku tygodniach. Warto zaznaczyć, że zabieg może być powtarzany, co pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów.

Dla osób, które mają problem z dużą ilością nadmiaru skóry w okolicy podbródka, lifting twarzy może być najlepszym rozwiązaniem. Zabieg polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry oraz ewentualnym wyciągnięciu mięśni podbródka. Lifting twarzy daje trwałe efekty i pozwala na uzyskanie wyraźnego konturu żuchwy. Warto jednak pamiętać, że jest to metoda inwazyjna i wiąże się z dłuższym okresem rekonwalescencji oraz koniecznością znieczulenia ogólnego.

Wszystkie wymienione metody mają swoje zalety i wady, dlatego warto skonsultować się ze specjalistą przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego zabiegu. Ważne jest również przestrzeganie zaleceń lekarza po zabiegu oraz dbanie o zdrowy styl życia, aby utrzymać efekty na dłużej.