Artykuł sponsorowany

Jakie oświetlenie zewnętrzne jest obecnie w modzie?

Jakie oświetlenie zewnętrzne jest obecnie w modzie?

Oświetlenie zewnętrzne odgrywa kluczową rolę w aranżacji przestrzeni wokół domu, wpływając na komfort, bezpieczeństwo i estetykę. W ostatnich latach trendy w oświetleniu zewnętrznym ewoluują, a projektanci coraz częściej sięgają po nowoczesne i energooszczędne rozwiązania. W tym artykule przyjrzymy się trzem najpopularniejszym stylom oświetlenia zewnętrznego, które zdobywają serca Polaków.

Rodzaje oświetlenia zewnętrznego, które są obecnie w modzie

Diodowe źródła światła LED to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w oświetleniu zewnętrznym. Ich zalety to nie tylko niewielkie zużycie energii, ale również długa żywotność i szerokie możliwości aranżacyjne. Oświetlenie LED może występować zarówno w formie klasycznych lamp, jak i taśm czy paneli, co pozwala na twórcze eksperymentowanie z formą i kolorem światła. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu technologii smart home, oświetlenie LED może być sterowane za pomocą smartfona lub asystenta głosowego, co zwiększa komfort użytkowania.

Styl industrialny w oświetleniu zewnętrznym to propozycja dla miłośników surowych, minimalistycznych form. Charakterystyczne dla tego stylu są proste, geometryczne kształty oraz wykorzystanie materiałów takich jak stal, beton czy szkło. Oświetlenie zewnętrzne w stylu industrialnym doskonale komponuje się z nowoczesną architekturą, podkreślając jej charakter. Lampy w tym stylu często wyposażone są w żarówki typu Edisona, które nadają wnętrzu przytulnego, ciepłego klimatu. Styl industrialny to także dbałość o detale, np. elementy takie jak śruby czy łączniki są eksponowane, co dodaje lampom niepowtarzalnego charakteru.

Coraz większą popularność zdobywa oświetlenie zewnętrzne oparte na energii słonecznej. Działa ono na zasadzie akumulowania energii w bateriach słonecznych, dzięki czemu jest całkowicie niezależne od sieci energetycznej. Oświetlenie solarne to doskonałe rozwiązanie dla osób dbających o środowisko oraz tych, którzy chcą uniknąć kosztów związanych z instalacją elektryczną na zewnątrz budynku. Lampy solarne występują w wielu formach, od klasycznych latarni, przez lampy ogrodowe, aż po dekoracyjne girlandy świetlne. Warto jednak pamiętać, że efektywność oświetlenia solarnego zależy od nasłonecznienia danego miejsca, co może wpłynąć na jakość i czas świecenia.