Artykuł sponsorowany

Jakie kuchnie są obecnie w modzie?

Jakie kuchnie są obecnie w modzie?

Aranżacja kuchni to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy chcemy być na bieżąco z trendami i stworzyć przestrzeń funkcjonalną oraz stylową. W ostatnich latach pojawiło się wiele nowości, które zyskują coraz większą popularność. W tym artykule przedstawimy trzy główne trendy w aranżacji kuchni, które warto znać i wdrożyć w swoim domu.

Przeczytaj również: Jak dobrać odpowiedni kolor mebli kuchennych?

Które kuchnie obecnie są w modzie? 

Styl industrialny to kolejny trend, który zyskuje coraz większą popularność w aranżacji kuchni. Charakteryzuje się surowością, prostotą oraz oryginalnością. W kuchniach utrzymanych w tym stylu dominują materiały takie jak beton, cegła, metal czy szkło. Ważnym elementem są również widoczne instalacje oraz oświetlenie w formie żarówek na kablu czy lamp z metalowymi kloszami. Styl industrialny świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych loftach, jak i mniejszych mieszkaniach, gdzie chcemy dodać charakteru wnętrzu. 

Kuchnia do zabudowy w Sosnowcu i innych miastach to rozwiązanie, które pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni oraz ukrycie sprzętów AGD za frontami mebli. Dzięki temu uzyskujemy spójny wygląd wnętrza, który wpisuje się w aktualne trendy. Kuchnie do zabudowy są nie tylko estetyczne, ale również praktyczne, ponieważ umożliwiają łatwe utrzymanie porządku oraz są łatwe w czyszczeniu. Ponadto, można je dopasować do indywidualnych potrzeb i gustu, od minimalistycznych po bardziej ozdobne.

Ostatnim z trendów jest kuchnia otwarta na salon, która pozwala na tworzenie przestronnych wnętrz oraz integrację mieszkańców domu podczas wspólnego gotowania czy spożywania posiłków. Tego typu aranżacja sprawia, że kuchnia staje się sercem domu, a jednocześnie nie traci na funkcjonalności. Warto jednak pamiętać, że otwarta kuchnia wymaga odpowiedniego planowanie, więc należy zadbać o dobre oświetlenie, wygodne meble oraz ergonomię pracy. Ponadto, warto zainwestować w sprzęt AGD o niskim poziomie hałasu, aby nie zakłócać spokoju w pozostałej części mieszkania.

Podsumowując, trendy w aranżacji kuchni ewoluują, ale głównym celem pozostaje stworzenie przestrzeni funkcjonalnej i estetycznej. Kuchnia do zabudowy, styl industrialny oraz kuchnia otwarta na salon to obecnie najbardziej popularne rozwiązania, które warto rozważyć podczas planowania swojego wymarzonego wnętrza.