Artykuł sponsorowany

Jak przygotować się do implantacji all on 6?

Jak przygotować się do implantacji all on 6?

Implantacja all on 6 to nowoczesne rozwiązanie stomatologiczne, które pozwala na szybkie i trwałe odbudowanie utraconych zębów. Dzięki zastosowaniu sześciu implantów, można uzyskać pełny uśmiech w krótkim czasie. Warto jednak wiedzieć, jak się do tego zabiegu przygotować, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Przeczytaj również: Dentysta - ceny za usługi w 2024 roku

Jakie badania wykonać przed zabiegiem?

Przed przystąpieniem do implantacji all on 6, należy wykonać szereg badań diagnostycznych. Najważniejsze z nich to pantomogram, czyli zdjęcie rentgenowskie całej szczęki, które pozwoli ocenić stan kości i zębów. Ponadto, warto wykonać tomografię komputerową, która dostarczy dokładnych informacji na temat struktury kości i pozwoli lekarzowi zaplanować umiejscowienie implantów. W niektórych przypadkach konieczne może być także badanie densytometryczne kości oraz konsultacja z lekarzem specjalistą, np. ortodontą czy periodontologiem.

Przeczytaj również: Czy leczenie kanałowe jest bolesne? Porady dla osób obawiających się zabiegu

Implanty all on 6 są stosowane u pacjentów, którzy stracili większość lub wszystkie zęby w jednym łuku zębowym. Ważne jest jednak, aby pacjent spełniał określone kryteria, które pozwolą na bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. Przeciwwskazania do implantacji all on 6 obejmują m.in. ciężkie schorzenia ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca czy choroby serca, a także stany zapalne bądź zakaźne w jamie ustnej. Ponadto, zabieg nie jest zalecany dla osób palących papierosy oraz dla kobiet w ciąży.

Przeczytaj również: Jakie są rodzaje implantów zębów?

Jak dbać o higienę jamy ustnej przed zabiegiem?

Odpowiednia higiena jamy ustnej jest kluczowa dla powodzenia implantacji all on 6. Przed zabiegiem należy szczególnie zadbać o czystość zębów i dziąseł, aby zmniejszyć ryzyko powikłań. Warto więc stosować miękką szczoteczkę do zębów oraz nici dentystyczne lub irygator do przestrzeni międzyzębowych. Ponadto, korzystne może być stosowanie płynu do płukania jamy ustnej z dodatkiem chlorheksydyny, który działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Przed zabiegiem warto również umówić się na profesjonalne czyszczenie zębów u stomatologa.

Warto pamiętać, że odpowiednie przygotowanie się do implantacji all on 6 znacznie zwiększa szanse na sukces zabiegu i długotrwałe utrzymanie efektów. Dlatego warto wykonać wszystkie niezbędne badania, sprawdzić ewentualne przeciwwskazania oraz zadbać o higienę jamy ustnej przed przystąpieniem do leczenia.