Artykuł sponsorowany

Jak przygotować się do implantacji all on 6?

Jak przygotować się do implantacji all on 6?

Implantacja all on 6 to nowoczesne rozwiązanie stomatologiczne, które pozwala na szybkie i trwałe odbudowanie utraconych zębów. Dzięki zastosowaniu sześciu implantów, można uzyskać pełny uśmiech w krótkim czasie. Warto jednak wiedzieć, jak się do tego zabiegu przygotować, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Jakie badania wykonać przed zabiegiem?

Przed przystąpieniem do implantacji all on 6, należy wykonać szereg badań diagnostycznych. Najważniejsze z nich to pantomogram, czyli zdjęcie rentgenowskie całej szczęki, które pozwoli ocenić stan kości i zębów. Ponadto, warto wykonać tomografię komputerową, która dostarczy dokładnych informacji na temat struktury kości i pozwoli lekarzowi zaplanować umiejscowienie implantów. W niektórych przypadkach konieczne może być także badanie densytometryczne kości oraz konsultacja z lekarzem specjalistą, np. ortodontą czy periodontologiem.

Implanty all on 6 są stosowane u pacjentów, którzy stracili większość lub wszystkie zęby w jednym łuku zębowym. Ważne jest jednak, aby pacjent spełniał określone kryteria, które pozwolą na bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. Przeciwwskazania do implantacji all on 6 obejmują m.in. ciężkie schorzenia ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca czy choroby serca, a także stany zapalne bądź zakaźne w jamie ustnej. Ponadto, zabieg nie jest zalecany dla osób palących papierosy oraz dla kobiet w ciąży.

Jak dbać o higienę jamy ustnej przed zabiegiem?

Odpowiednia higiena jamy ustnej jest kluczowa dla powodzenia implantacji all on 6. Przed zabiegiem należy szczególnie zadbać o czystość zębów i dziąseł, aby zmniejszyć ryzyko powikłań. Warto więc stosować miękką szczoteczkę do zębów oraz nici dentystyczne lub irygator do przestrzeni międzyzębowych. Ponadto, korzystne może być stosowanie płynu do płukania jamy ustnej z dodatkiem chlorheksydyny, który działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Przed zabiegiem warto również umówić się na profesjonalne czyszczenie zębów u stomatologa.

Warto pamiętać, że odpowiednie przygotowanie się do implantacji all on 6 znacznie zwiększa szanse na sukces zabiegu i długotrwałe utrzymanie efektów. Dlatego warto wykonać wszystkie niezbędne badania, sprawdzić ewentualne przeciwwskazania oraz zadbać o higienę jamy ustnej przed przystąpieniem do leczenia.