Artykuł sponsorowany

Jak pielęgnować włosy po koloryzacji?

Jak pielęgnować włosy po koloryzacji?

Koloryzacja włosów to popularna praktyka, która pozwala na eksperymentowanie z wyglądem i wyrażanie swojego stylu. Jednak zabiegi chemiczne niosą ze sobą ryzyko uszkodzenia włosów, dlatego ważne jest, aby odpowiednio o nie dbać. W tym artykule przedstawiamy kilka kluczowych aspektów pielęgnacji włosów po koloryzacji, które pomogą utrzymać ich zdrowie i blask.

Dopasuj produkty do pielęgnacji włosów

Po koloryzacji włosów warto zainwestować w specjalistyczne kosmetyki do włosów do pielęgnacji koloru. Szampony i odżywki przeznaczone dla farbowanych włosów zawierają składniki, które pomagają utrzymać kolor na dłużej oraz chronią włókna przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Ważne jest również, aby unikać produktów zawierających siarczan sodu, który może powodować szybsze płowienie koloru oraz wysuszanie włosów.

Ograniczenie częstotliwości mycia

Nadmierna ilość mycia może przyczynić się do szybszego płowienia koloru oraz osłabienia struktury włosa. Dlatego warto ograniczyć ilość mycia do 2–3 razy w tygodniu. Można również zastosować suchy szampon, który pozwoli na dłuższe utrzymanie świeżości włosów bez konieczności ich mycia. Warto także zwrócić uwagę na temperaturę wody podczas mycia – zbyt gorąca może przyczynić się do szybszego płowienia koloru.

Regularne nawilżanie i odżywianie włosów

Włosy po koloryzacji wymagają dodatkowej troski, aby utrzymać ich elastyczność, miękkość i zdrowy wygląd. Dlatego warto stosować maski nawilżające oraz odżywki bogate w witaminy i składniki odżywcze. Regularne stosowanie takich produktów pomoże odbudować uszkodzone włókna włosa oraz zapewnić im odpowiednie nawilżenie. Warto również pamiętać o stosowaniu olejków do włosów, które dodatkowo zabezpieczają je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV czy wysoka temperatura.

Ochrona włosów przed wysoką temperaturą

Stylizacja na gorąco, takie jak prostowanie czy kręcenie loków, może prowadzić do dalszego uszkodzenia farbowanych włosów. Dlatego warto ograniczyć takie zabiegi lub stosować specjalistyczne produkty termoochronne przed ich wykonaniem. W przypadku suszenia włosów suszarką warto wybrać niższą temperaturę oraz trzymać urządzenie w odpowiedniej odległości od głowy. Pamiętaj też, że włosy po koloryzacji są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego delikatnie rozczesuj je, zaczynając od końcówek i stopniowo przesuwając się ku nasadzie.