Artykuł sponsorowany

Fakty i mity na temat mezoterapii igłowej

Fakty i mity na temat mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa to innowacyjna metoda leczenia i odmładzania skóry, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Stosowana jest zarówno w celach estetycznych, jak i terapeutycznych. Warto jednak poznać fakty i mity na temat tego zabiegu, aby podejmować świadome decyzje dotyczące własnego zdrowia i urody.

Przeczytaj również: Na co pomaga mezoterapia igłowa?

Bezpieczeństwo i skuteczność mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa uważana jest za bezpieczną i skuteczną metodę leczenia różnych problemów skórnych, takich jak cellulit, rozstępy, blizny czy trądzik. Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry substancji aktywnych za pomocą cienkich igieł, co stymuluje procesy regeneracji i odnowy komórkowej. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna i nawilżona. Ważne jest jednak, aby zabieg był wykonywany przez doświadczonego specjalistę, który dobierze odpowiednie preparaty i technikę aplikacji.

Mezoterapia igłowa a ból

Wiele osób obawia się mezoterapii igłowej ze względu na ból związany z nakłuwaniem skóry. Faktem jest, że zabieg może być nieco bolesny, szczególnie w przypadku wrażliwych obszarów, takich jak twarz czy szyja. Jednak ból jest zwykle łagodny i krótkotrwały, a specjalista może zastosować miejscowe znieczulenie w celu zmniejszenia dyskomfortu. Ponadto, stosowanie cienkich igieł sprawia, że ryzyko powstania siniaków czy obrzęków jest minimalne.

Częstotliwość zabiegów i efekty uboczne

Mezoterapia igłowa to zabieg, który przynosi najlepsze efekty po serii kilku sesji. Zaleca się przeprowadzenie od 3 do 10 zabiegów w odstępach 2–4 tygodniowych, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Po każdym zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, jednak te objawy zwykle ustępują po kilku godzinach. Warto również pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry po mezoterapii igłowej w Bytomiu, takiej jak unikanie słońca, stosowanie kremów z filtrem UV oraz nawilżających preparatów.

Mezoterapia igłowa a mezoterapia bezigłowa

Często spotykanym mitem na temat mezoterapii igłowej jest to, że jest ona mniej skuteczna niż mezoterapia bezigłowa. W rzeczywistości obie metody mają swoje zalety i wady. Mezoterapia igłowa pozwala na głębsze wprowadzenie substancji aktywnych w skórę, co przekłada się na lepsze efekty terapeutyczne. Z kolei mezoterapia bezigłowa jest mniej inwazyjna i nie wiąże się z ryzykiem powikłań związanych z nakłuwaniem skóry, jednak jej efekty mogą być mniej trwałe.